eDarling PL
  Szukaj:
Szukaj Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Rejestracja Forum Kontakt z redakcją
Aktualności Katalog WWW Forum Chat Gracze Download Literatura Informacje Wyróżnienia Archiwum Ankiety Mapa serwisu Redakcja
PCmaniak.pl
Aktualności
Artykuły
Forum
Archiwum
Ankiety
Katalog WWW
Literatura
Opisy programów
Humor
Finanse
Download
Patche
Programy
Tapety
Ikony
Skiny
Czcionki
Gry
Gracze
Recenzje gier
Kody do gier
Solucje
Screeny
Codzienne newsy na Twoj e-mail:
Więcej informacji
Forum
Zestaw ok. 3000 zł
Problem w grach co trzeba wymienic?
Sprzęt 1800 - 2000zł
Program do zabezpieczania prywatnych płyt dvd
Karta muzyczna
Dołożenie pamięci do starej-prosba o porade
Rozkminka nad 3800+ na s.939
[Router D-link 604] Przekierowywanie portów - problem.
Niedziałające klawisze Q,A,Z oraz Tab
Problem z wejsciem sluchawkowym w glosniku...
Product Recovery
skladanie kompa.. pomoc
Co by sie przydało wymienić?
[karta graficzna]MSI GeForce 6600GT (problem?)
[problem]exproler.exe ??
ASUS P5N-E i Pamięci PATRIOT błądy ramu i zawiechy
Problem z instalacją XP
Przyciemnianie diody LED
pilne szukam ster. do asus p5 sd1-fm2 pl. glowna
pilne szukam ster. do asus p5 sd1-fm2 pl. glowna
więcej
eMule
Darmowe programy
2002-11-05 14.34 :: NetOp School
Masz własną sieć komputerową w firmie lub w szkole? Chcesz widzieć co robią na komputerach Twoi pracownicy? Chcesz kontrolować czyjś komputer? Jeżeli TAK, to NetOp school jest stworzony dla Ciebie!! Przy instalacji programu wybieramy, czy dany komputer ma być klientem(student) czy serwerem(teacher). Wersje klient instalujemy na komputerach które mają być kontrolowane. Natomiast wersje serwer instalumemy na komput...więcej >>>
1. EdHTML v3.0
2. Bankrut 1.6SE2
3. Power Gadu-Gadu 1.5.9
4. Power DVD
5. mIRC v5.9
6. Winrar 3.0 pl
7. Windows Commander 4.53
8. Paint Shop Pro 7.0
9. Norton AntiVirus 2002
10. Winamp 2.xx
EdHTML v3.0

EdHTML jest programem, który zyskał już sobie dotychczas bardzo dużą popularność. Historia EdHtml'a jest dość długa i nie sposób by było opisać wszystkich przygód tego edytora. Jednak w tej recenzji postaram się z grubsza przedstawić wszystkie zalety jak i wady edytora. Zacznę może od tego, że nazwa edytora jest nieco mylna i pewnie część z Was myśli, że program ułatwia nam pracę jedynie podczas pisania stron w formacie htmlowskim. Jednak tak nie jest jak Wam się zdaje. EdHTML jest uniwersalnym edytorem tekstu, który wspomaga tworzenie stron WWW (HTML, WML) z wykorzystaniem języków PHP, PERL i JavaScript. Wspiera również CSS i bazę danych MySQL. Posiada bardzo wiele funkcji ułatwiających wstawianie określonych (szablonowych) elementów, znacznie przyspieszając powstawanie strony.

Instalacja programu jest bardzo prosta o nie odbiega od ogólnie przyjętych standardów. Plik instalacyjny zajmuje 4 MB. Po uruchomieniu programu instalacyjnego podążamy zgodnie ze wskazówkami. W pokazanym później oknie wybieramy katalog, w których chcemy, aby EdHTML został zainstalowany. Zalecane jest pozostawienie domyślnego katalogu. Instalator przeprowadzi wówczas proces instalacji i rejestracji składników. Zostaną także skojarzone odpowiednie pliki tak, aby były automatycznie wczytywane przez program. Instalator przeskanuje także Twój dysk twardy w poszukiwaniu różnych programów, które zarejestruje w swojej bazie. Proces instalacji nie powinien trwać długo. Zależy jednak to od szybkości Twojego komputera oraz wielkości Twojego dysku twardego. Podczas wyszukiwania i instalacji program może nie odpowiadać. Tak, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Po uruchomieniu programu ukazuje się nam standardowe ułożenie pasków narzędzi, okien i ikon. Nowy dokument tworzymy poprzez użycie standardowej kombinacji klawiszowej Ctrl + N lub też poprzez wybranie z górnego menu Plik -> Nowy. Mamy do wyboru gotowe szablony ze standardową strukturą dokumentów w interesujących nas językach programowania. Do dyspozycji mamy także narzędzie - Szybki start - dzięki któremu bardzo szybko wygenerujemy odpowiednią strukturę naszego dokumentu HTML, oczywiści wcześniej podając dane.

Program został wyposażony w bardzo wiele przydatnych opcji i narzędzi. Może nam się wydawać, że nie potrzebnie autorzy programu umieścili menu z dodatkami w którym zostały umieszczone skróty do popularnych programów, lecz bardzo często się to przydaje. Należy także zwrócić uwagę (tyczy się posiadaczy zainstalowanego serwera Apacze i MySQL), że zostały dodane narzędzi ułatwiające dynamiczną współpracę z wcześniej podanymi programami. Możemy z poziomu programu przeglądać wewnętrzną strukturę naszych tabel w bazach danych MySQL, a także administrować. Do tego praktycznie w każdym menu zostały umieszczone najpopularniejsze narzędzia, a raczej ciągi znaków, które często wklepujemy podczas tworzenia witryn.

EdHTML jest FREEWARE co oznacza, że można z niego korzystać zarówno w celach domowych jak i komercyjnych. Posiada jednak wbudowany licznik, który zlicza ilość uruchomień i w przypadku wyczerpania limitu - blokuje niektóre funkcje. Żeby móc w pełni wykorzystać wszystkie funkcje programu musimy skorzystać z modułu aktywacji, który powoduje przedłużenie funkcjonalności edytora. Jest ona darmowa i bardzo prosta w użyciu.

Komu można polecić EdHtml'a? Praktycznie każdemu kto na poważnie zajmuje się tworzeniem stron internetowych i chce, żeby jego witryna została poprawnie zakodowana. Początkujący webmasterzy na pewno odczują wiele udogodnień podczas pracy z programem, a zaawansowani użytkownicy będą mieli satysfakcję, że używają tak doskonale przygotowanego i wyrafinowanego prawie w każdym stopniu edytora. Oczywiście program nie posiada narzędzi, które miałyby usatysfakcjonować każdego. Nie mniej jednak program jest systematycznie udoskonalany o kolejne składniki. Więcej informacji na temat korzystania i pracy z programem znajdziemy w pomocy (skrót klawiszowy: F1).Autor / Producent: Karol Wierzchołowski
Adres strony WWW: http://edhtml.binboy.org
Adres e-mail: binboy@binboy.org
Rozmiar: 6 MB
Cena / rodzaj: Freeware
Autor: Kwiateek
Ilość czytań: 9427
Dodano: 2002-06-15 :: 10.22
Login:
Hasło:


Nie posiadasz konta?
Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?
Kliknij tutaj!
Artykuły
Download
1. Bezpieczeństwo
2. Edytory, Kompilatory
3. Grafika
4. Inne użytkowe
5. Komunikacja
6. Multimedia, dźwięk, odtwarzacze
7. Overclocking, diagnostyka
8. Pobieranie-kompresja
9. Poczta
10. Przeglądarki
11. Sterowniki
12. System
13. Śmieszne programy
14. Video
15. Webmaster
więcej Download
1. Gigabyte z chłodzeniem Zalmana
2. 8 GB pamięci Flash od SanDisk
3. Bezprzewodowe drukarki od Lexmark
4. AMD króluje w USA
5. Acer kupi Gateway
6. Toshiba Portégé G500
7. Seria SSD od Seagate
8. W imieniu prawa - instaluj Windows!
9. Mniej piratów nad Bałtykiem
10. Creative Xmod
11. Nero 8
12. Spór między Blue-Ray i HD DVD
13. Kradną WiFi
14. 10 lat Kerio
15. Rekord w WiFi
16. Tańsze pamięci w przyszłym roku
17. Szybki internet w Polsce
18. GoBook dla zadań specjalnych
19. Panda wypowiada wojnę wirusom
20. Kolejny polak mistrzem świata w światowej OI
więcej
Jakiego systemu używasz?
Widows 98/ME
Windows 2000
Windows XP
Linux
Innego

Wyniki :: Więcej
Statystyki