Szukaj:
Szukaj Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Rejestracja Forum Kontakt z redakcją
Aktualności Katalog WWW Forum Chat Gracze Download Literatura Informacje Wyróżnienia Archiwum Ankiety Mapa serwisu Redakcja
Gości online: 160
PCmaniak.pl
Aktualności
Artykuły
Forum
Archiwum
Ankiety
Katalog WWW
Literatura
Opisy programów
Humor
Finanse
Download
Patche
Programy
Tapety
Ikony
Skiny
Czcionki
Gry
Gracze
Recenzje gier
Kody do gier
Solucje
Screeny
Codzienne newsy na Twoj e-mail:
Więcej informacji
Forum
Zestaw ok. 3000 zł
Problem w grach co trzeba wymienic?
Sprzęt 1800 - 2000zł
Program do zabezpieczania prywatnych płyt dvd
Karta muzyczna
Dołożenie pamięci do starej-prosba o porade
Rozkminka nad 3800+ na s.939
[Router D-link 604] Przekierowywanie portów - problem.
Niedziałające klawisze Q,A,Z oraz Tab
Problem z wejsciem sluchawkowym w glosniku...
Product Recovery
skladanie kompa.. pomoc
Co by sie przydało wymienić?
[karta graficzna]MSI GeForce 6600GT (problem?)
[problem]exproler.exe ??
ASUS P5N-E i Pamięci PATRIOT błądy ramu i zawiechy
Problem z instalacją XP
Przyciemnianie diody LED
pilne szukam ster. do asus p5 sd1-fm2 pl. glowna
pilne szukam ster. do asus p5 sd1-fm2 pl. glowna
więcej
eMule
Darmowe programy
1. NetOp School
2. Power Gadu-Gadu 1.5...
3. FlashGet 1.3
4. Sonique 1.9
5. Norton Internet Sec...
6. Direct Connect
7. Nero Burning Rom
8. GM-CHAT
9. Skinner
10. Teleport Pro
1. Advanced RAR Passwo...
2. 18
3. Alcoholic
4. ACDsee
5. Blad
6. 3d Mark 2001
7. Badday
8. Bear
9. AngelPotion Video C...
10. Gun
1. Nowości ze świata...
2. Najszybszy motobl...
3. Serwis Komputerow...
4. Serwis Komputerow...
5. Ulotki Warszawa
6. Robot cz
7. Reklamy świetlne
8. Dzięcioł - grafik...
9. Społeczność Konwe...
10. Prawo przyciągani...
więcej Opisy programów    więcej Download    więcej Katalog WWW   
Tańsze pamięci w przyszłym roku
Data: 2019-08-24, godzina: 21.43, autor: Guardian & IN4
Jak dowiedzieli się na targach GC redaktorzy serwisu Fudzilla, przyszły rok kalendarzowy ma przynieść znaczną obniżkę cen pamięci DDR3.

Obecna nowość potanieje głównie z dwóch podwodów. Pierwszy za sprawą chipsetu X38 dla procesorów z rodziny Penryn, który w pełni wspiera trzecią generację DDR. Kolejnym powodem będzie wprowadzenie pamięci na rynek komputerów mobilnych pod platformę Intela. Jednak z tego co wynika z pierwszych testów, nowa konstrukcja pamięci poza mniejszym poborem prądu nie daje wyraźnego wzrostu wydajności. AMD najprawdopodobniej procesory z obsługą DDR3 wprowadzić ma dopiero w 2009 roku, przynajmniej pewne jest, że wtedy osiągną porządane ceny.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
ASRock dla Intela
Data: 2019-08-20, godzina: 13.40, autor: Guardian & PCArena
Ostatnimi czasy przeżywamy duże oblężenie ze strony firmy ASRock, która codziennie prezentuje coraz to nowsze modele płyt głównych dla platformy pod procesort Intela.
Płyta należąca do trzeciej serii płyt dla Intela o modelu 4Core1333-eSATA2 oparta została o nowy chipset Intel P31, który pracuje z układem ICH7R. Płyta przeznaczona została do pracy zarówno z nowymi czterordzeniowymi procesorami Intel Core2 Quad, jaki i dwurdzeniowymi Core2 Duo, ale również nieco starszymi procesorami Pentium DualCore, Pentium D oraz Celeron z serii 400. Płyta, dzięki posiadaniu chipsetu P31 umożliwia pracę pamięci w trybie dwukanałowym z wykorzystaniem modułów DDR2-800. Posiadacze dwóch kart graficznych opartych o układy graficzne AMD nie będą zawiedzeni, z myślą o nich zaimplementowano wsparcie dla technologii Crossfire. Do komunikacji dodano gigabitową kartę sieciową łączącą się poprzez szynę PCI Express oraz port IEEE1394. ASRock gwarantuje wsparcie dla nowych 45-nanometrowych procesorów Intel Penryn.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Projektor Full HD
Data: 2019-08-20, godzina: 13.30, autor: Guardian & Webwweb
W ofercie firmy Veracomp - specjalizowanego dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych i wyłącznego dystrybutora Optomy - pojawił się nowy model projektora Optomy - ThemeScene HD80 - obsługujący obraz w standardzie Full HD.
Optoma ThemeScene HD80 to projektor przeznaczony do kina domowego, który emituje obraz w najnowszym standardzie wysokiej rozdzielczości - Full HD. Dzięki temu entuzjaści niezapomnianych filmowych wrażeń mogą oglądać obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (1080p). Daje to dwukrotnie więcej detali niż w projektorach poprzednich serii (w standardzie 720p czyli 1280x720). Równie niezwykły jest współczynnik kontrastu nowej Optomy HD80 – 10,000:1. Nowy projektor Optomy zbudowany jest w najnowszej, 10 bitowej technologii. W takim standardzie dostarczany jest cyfrowy obraz do samego projektora (10 bitowe wyjście i wejście HDMI). 10 bitowe jest również przetwarzanie, a następnie wyświetlanie obrazu. Gwarantuje to znacznie bogatszą i bardziej naturalną kolorystykę niż poprzednia technologia, większą ostrość obrazu i doskonalszą jego płynność. „Przejście na technologię 10 bitową oznacza dla użytkowników jeszcze lepszą jakość obrazu.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Nowy mIRC
Data: 2019-08-20, godzina: 13.26, autor: Guardian & Onet
Ukazała się nowa wersja znanego klienta sieci IRC – mIRC’a. Wersja 6.3 jest już w pełni kompatybilna z Windows Vista, obsługuje Kontrolę kont użytkownika, może być uruchamiana z pendrive’a i obsługuje nowy system podpowiedzi Visty.
Kolejną nowością jest drzewko nawigacyjne, porządkujące otwarte w programie okna serwerów, kanałów, połączenia DCC, itd. Powiązana jest z tą funkcjonalnością kolejna innowacja, jaką jest tryb kompaktowy. Drzewko wtedy staje się główną częścią interfejsu, wyświetlane są wtedy tylko otwarte okna, upodabniając mIRCa do klasycznego komunikatora. Doświadczonym użytkownikom i entuzjastom skryptów nowa wersja oferuje mnóstwo poprawek, zmian. Szczegółowa ich lista znajduje się w pliku whatsnew.txt, dołączonego do programu.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Dane na USB nie do zdobycia
Data: 2019-08-18, godzina: 21.17, autor: Guardian & IN4
Jak określił nowy produkt firmy Corsair, szef marketingu tego koncernu Jack Peterson, jeśli zależy ci na bezpieczeństwie Twoich danych, to Corsair Flash Padlock zapewni ci ono całkowicie.
Dzięki funkcji Hardware-Enabled Auto-Lock Function, nośnik danych sam automatycznie zabezpieczy dostęp do danych, zaraz po odłączeniu go od komputera. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji tworzenia swojego, unikalnego PIN kodu (User Customizable Security PIN), którzy może się składać nawet z dziesięciu cyfr. Corsair Flash Padlock współpracuje z USB 2.0.
* Flash Padlock 1GB ~ 29.99 USD
* Flash Padlock 2GB ~ 39.99 USD
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Niechciane korekty na Wikipedii
Data: 2019-08-18, godzina: 21.03, autor: Guardian & Wirtualne Media
W Wikipedii - encyklopedii tworzonej przez internautów - można znaleźć informację o oprogramowaniu, które umożliwia sprawdzenie, jakie urzędy i firmy wprowadzały poprawki do haseł w Wikipedii. Autor bezpłatnego oprogramowania, 24-letni Virgil Griffith jest studentem na CalTech (California Institute of Technology) w USA (jako haker jest także znany jako Romanpoet).
W miniony wtorek czasopismo "Wired" napisało o WikiScannerze - oprogramowaniu stworzonym przez Griffitha. Notatka w Wikipedii komentuje, że "artykuł ten wskazuje na możliwość aktywnego monitorowania i wpływania na Wikipedię przez instytucje rządowe oraz prywatne firmy". Na stronie https://wikiscanner.virgil.gr/ można znaleźć opisy interwencji w artykułach w Wikipedii, przeprowadzonych zarówno przez FBI i CIA czy firmy takie jak ChevronTexaco, Exxon Valdez, Herbalife, Wal-Mart, Diebold, kościoły i organizacje. Są to np. informacje o usuniętych zdjęciach bazy w Guantanamo, niepochlebnych uwagach czy niskich płacach. WikiScanner identyfikuje autorów artykułów i uzupełnień w internetowej encyklopedii dokonanych w ciągu minionych 5 lat na podstawie adresów IP (adresów komputerów w sieci). Agencja AP i dziennik "Le Monde&qu...
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Lobbiści mają powstrzymać Google'a
Data: 2019-08-18, godzina: 20.59, autor: Guardian & Kopalnia Wiedzy
W Senacie USA złożono ostatnio dokumenty, z których wynika, iż Microsoft wynajął znanych lobbistów by przekonali Federalną Komisję Handlu (FTC), że zakup firmy DoubleClick przez Google’a grozi monopolizacją rynku.
Pracę dla Microsoftu zaczęli Thomas Boggs, Kathleen Ireland oraz Jonathan Yarowski, były adwokat prezydenta Clintona oraz obecny wiceprzewodniczący Antitrust Modernization Commission. Federalna Komisja Handlu wciąż zastanawia się, czy wyrazić zgodę na przejęcie DoubleClicka przez Google’a. Microsoft uważa, iż grozi to monopolizacją rynku reklamy internetowej. Google twierdzi, że zakup DoubleClicka nie grozi konkurencyjności i będzie korzystny dla użytkowników. Z przedstawionych Senatowi USA dokumentów wynika, że Microsoft wynajął wspomnianych lobbistów, którzy pracują dla kancelarii Patton Boggs, już 15 maja. To mniej więcej w tym samym czasie, gdy Google ujawnił, iż zatrudnił czterech lobbistów, wśród nich byłego prawnika Departamentu Sprawiedliwości, by przekonali FTC do wyrażenia zgody na zakup DoubleClick.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Problemy ze Skype
Data: 2019-08-17, godzina: 21.08, autor: Guardian & Informacja Nadesłana
Skype poinformował, że z powodu błędu algorytmie w oprogramowaniu nastąpiła awaria, której rezultatem był brak możliwości zalogowania się do programu.
Aktualnie coraz większa część użytkowników może już korzystać z programu i problem został częściowo usunięty. Informatycy w biurach od Tallina przez Luksemburg do San Jose non-stop pracują nad usunięciem problemu i mamy nadzieję, że dziś do godzin po południowych Skype ponownie będzie działał prawidłowo. Awaria jest spowodowana błędem w algorytmie oprogramowania. Nie jest efektem ataku hackerów lub uszkodzenia serwerów firmy - jak informują niektóre media.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Namierzanie użytkowników BitTorrent
Data: 2019-08-17, godzina: 20.04, autor: Guardian & PC World
Singapurska firma Odex, zajmująca się dystrybucją japońskich filmów animowanych, namierzyła kilka tysięcy internautów, udostępniających w sieci BitTorrent jej filmy - informuje serwis Torrentfreak.com. Przedstawiciele firmy zamierzają wysłać do nich listy, w których zażądają natychmiastowego wypłacenia odszkodowania w wysokości 3,5 tys. USD
Wśród tytułów, do których prawa ma Odex, są m.in. "Bleach", "Fullmetal Alchemist", "Mobile Suit Gundam" oraz "Chrono Crusade". Przedstawiciele firmy kilka miesięcy temu zorientowali się, że ich tytuły są bezprawnie dystrybuowane w Internecie - rozpoczęli wtedy monitorowanie sieci P2P, w celu namierzenia osób rozpowszechniających pliki. Jak się okazało, najwięcej kopii filmów Odex rozsyłano za pośrednictwem sieci BitTorrent. Wynika to ze specyfiki tego protokołu - w BitTorrencie każda osoba, która pobiera dany plik, jednocześnie wysyła jego fragmenty innym użytkownikom. Przedstawiciele Odex namierzyli kilka tysięcy takich osób (tzn. adresy IP ich komputerów). Następnie zgłosili się do firmy StarHub - singapurskiego dostawcy usług internetowych, z którego usług korzystała największa liczba namierzony...
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
25 urodziny płyty CD
Data: 2019-08-17, godzina: 19.58, autor: Guardian & Interia
Płyta CD, która zrewolucjonizowała branżę komputerową i muzyczną ma 25 lat. Wszystkiego najlepszego! Dokładnie 17 sierpnia 1982 roku na rynek trafiła pierwsza przeznaczona do komercyjnego użytku płyta CD - przypomina serwis Engadget.
Firmą stojącą za tym epokowym wydarzeniem był Philips, a pierwszą płytą CD... album grupy ABBA o nazwie "The Visitors" (spory o to, kto pierwszy wprowadził na rynek płytę CD jednak trwają do dziś dnia - często mówi się o Symfonii Alpejskiej op. 64 Ryszarda Straussa jako pierwszym "prawdziwym" CD). Przez następne 25. lat płyta CD miała "sprzedać się" w ponad 200 miliardach egzemplarzy (chociaż to szacunkowe dane). W czerwcu 1985 roku zadebiutowała płyta CD-ROM (read-only memory), a w 1990 roku - CD-Recordable, która powstała w laboratoriach Sony i Philips. Na początku lat 90. płyta CD była drogim rarytasem dla audiofili, szybko jednak uzyskała status najtańszego nośnika na świecie. W połowie lat 90. na rynku zadebiutował nośnik DVD, a rok temu swój wyścig o dominację rozpoczął HD DVD i Blu-ray.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Laserowy V470 Logitecha
Data: 2019-08-16, godzina: 18.13, autor: Guardian & Wirtualna Polska
Firma Logitech wprowadza na rynek kolejną myszkę komputerową. Mowa tu o laserowym modelu V470, który przeznaczony jest do bezprzewodowej współpracy z komputerami przenośnymi wyposażonymi w moduł Bluetooth.
Logitech V470 Cordless Laser Mouse for Notebooks to nowa mysz komputerowa, która - jak można się domyślić z nazwy - przeznaczona jest głównie do współpracy z komputerami przenośnymi. Urządzenie wyposażono w technologię Bluetooth 1.2, umożliwiającą komunikację z dysponującymi wbudowanym modułem Bluetooth MacBookami oraz notebookami pracującymi pod kontrolą systemów Microsoftu. Nowość zbudowana została w oparciu o laserowy sensor. Oferuje technologię śledzenia laserowego i Side-to-Side Scrolling Plus Zoom, który zapewnia bardzo szybkie przybliżanie/oddalanie oraz przewijanie w pionie i poziomie. Zastosowane baterie mają pozwalać na maksymalnie cztery miesiące pracy ( o ich stanie naładowania informuje specjalny wskaźnik ). Warto też dodać, że użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy niebieskim i białym kolorem obudowy. Logitech V470 trafi na półki europejskich i amerykańskich sklepów na początku września w ce...
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Problemy AMD
Data: 2019-08-16, godzina: 18.10, autor: Guardian & IDG
AMD, główny konkurent Intela na rynku procesorów x86, od kilku miesięcy przeżywa poważne trudności. Wojna cenowa z Intelem, debiut intelowskiej architektury Core 2 i ciągle niedostępna Barcelona, spowodowały, że firma informuje o poważnych stratach finansowych.
 W Sieci pojawiły się właśnie informacje, że AMD sprzedało część wyposażenia swojej drezdeńskiej fabryki. Podobno anonimowy nabywca kupił starszy sprzęt do produkcji mikroprocesorów. Na konto AMD mogło wpłynąć z tego tytułu od 300 do 500 milionów dolarów. Podobno kupcem jest firma z Azji, a źródła twierdzą, iż nie jest nią TSMC. Konkurent Intela desperacko potrzebuje gotówki by spłacić kredyt na zakup ATI, zaciągnięty w banku Morgan Stanley oraz by mieć pieniądze na własną działalność. Nie wiadomo, ile prawdy jest w obecnych doniesieniach, warto jednak przypomnieć, że przed kilkoma tygodniami zaczęły krążyć pogłoski, jakoby AMD w ogóle zamierzało pozbyć się fabryki w Dreźnie.
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Przełom w HDD
Data: 2019-08-16, godzina: 18.08, autor: Guardian & CDRinfo

Firma Fujitsu poinformowała o przełomie w technologii produkcji dysków twardych. Nową technologię opracował zespół Yamagata Fujitsu Limited, Fujitsu Laboratories Limited oraz Kanagawa Academy of Science and Technology.
Dzięki niej możliwe stanie się produkowanie napędów 2,5” o pojemności nawet 1,2TB. W nowych nośnikach wykorzystane zostaną nanodziurki z korundu (krystalicznego tlenku glinu) zorganizowane matrycowo. Już w styczniu bieżącego roku Fujitsu informowało o uzyskaniu gęstości zapisu 1Tb na cal kwadratowy dzięki wykorzystaniu nanodziurek o wysokości 25nm. Teraz technologię udało się przenieść na pełnowymiarowy, działający dysk. Wykorzystano istniejące już technologie produkcji głowić unoszących się nad rotującymi talerzami dyskowymi. Do produkcji talerzy z 100nm wysokości nanodziurkami (mniejsze wymagały by modyfikacji procesu produkcji głowic) użyto procesów znanych z technologii PMR. Nanodziurki z korundu naniesiono za pomocą litografii, wykorzystano oksydację anodową, cząsteczki kobaltu naniesiono elektrolitycznie. Program wspierany jest przez Japońską Agencję Nauki i Technologii.

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Debiut Intel Pneryn
Data: 2019-08-16, godzina: 10.18, autor: Guardian & Kopalnia Wiedzy
Penryn, intelowski procesor wykonany w technologii 45 nanometrów, oficjalnie ujrzy światło dzienne 11 listopada. W chwili debiutu Intel pokaże siedem nowych procesorów z serwerowej rodziny Xeon.
Będą to układy E5405 (2,00 GHz), E5410 (2,33 GHz), E5420 (2,50 GHz), E5430 (2,66 GHz), E5440 (2,83 GHz), E5450 (3,00 GHz) oraz X5460 (3,16 GHz). Wszystkie procesory będą współpracowały z 1333-megahercową FSB. Dane pochodzą z witryny Intela, która jednak nie nazywa wymienionych układów Penrynami. Zaznaczono jednak, iż procesory zostały wyposażone w 12 megabajtów pamięci L2, a to cecha charakterystyczna Penrynów. Pamięć podręczna podzielona jest na dwa bloki po 6 megabajtów, a z każdego z nich korzystają dwa rdzenie. Ważną informację zawarto też w samych oznaczeniach układów. Procesory z literą E charakteryzują się poborem mocy wyrażonym emisją ciepła (TDP) na poziomie 80 watów, a TDP układu z literą X wynosi 120 W. Na witrynie Intela można również znaleźć informacje o dwóch energooszczędnych Xeonach. Te układy to L5410 (2,33 GHz) oraz L5430 (2,66 GHz). Litera L oz...
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Młodociani przestępcy
Data: 2019-08-15, godzina: 19.54, autor: Guardian & Interia

"Wszyscy to robią!" - tak tłumaczą sobie ściąganie z sieci pliki naruszające prawa autorskie dzieci. Skoro ich rodzice tak robią, to czemu one mają być gorsze? - pokazały badania Komisji Europejskiej. Większość badanych dzieci używa internetu kilka razy dziennie i posiada swój własny telefon komórkowy - wynika z sondażu Eurobarometru.
Chociaż nieletni zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających w sieci, ściąganie materiałów przy pomocy P2P nie jest dla nich niczym złym. Co ciekawe, niektórzy młodsi użytkownicy sieci nie zdają sobie sprawy z faktu łamania praw autorskich - część z nich myśli, że "ktoś" płaci za pirackie pliki. Reszta jest o wiele bardziej świadoma, zrzucając winę na wysokie ceny płyt DVD i CD, a także na fakt, że pobierają oni pliki jedynie do użytku własnego. Taki sam system racjonalizacji przy ściąganiu z P2P stosują dorośli. Pomimo pozornej autonomii nieletnich podczas korzystania z internetu, końcową liną obrony przed wszystkimi niebezpieczeństwami są właśnie rodzice - w razie problemów, nieletni zwracają się do nich o radę. Według Komisji Europejskiej, badanie udowodniło, że dzieci w całej Europie korzystają z nowych technologii w podobny sposób - gr...

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Pierwsze testy AMD Athlon X2 6400+
Data: 2019-08-15, godzina: 19.45, autor: Guardian & IN4

Wczorajsza wiadomość o wprowadzeniu do sprzedaży przez koncern AMD procesora Athlon X2 6400+, którego rdzenie pracują z prędkością 3200 MHz, wywołały spore zainteresowanie. A jak ten procesor zachowuje się na płycie głównej ? Na to pytanie odpowiedziała strona HKEPC, która dostała od AMD testowy sampel w wersji OEM.
Przeprowadzono sporo testów, zarówno w dekodowaniu, rozpakowywaniu plików, grach i aplikacjach biurowych. Porównano go również do konkutencyjnych procesorów Intel Core 2 Duo E6850 (3.00GHz/4MB L2/1333MHz FSB) i Intel Core 2 Duo E6750 (2.66GHz/4MB L2/1333MHz FSB). Jakie wnioski ? Najszybszy "procek" na Socket AM2 przegrał w konkurencjach, ale w żaden sposób nie można powiedzieć, że jest on powolny. Po prostu w starej architekturze zwiększono tylko zegar rdzeni, podobnie jak to miało miejsce w modelu 6000+ (3000 MHz). Jednak w niektórych grach otrzymamy o 13 klatek na sekundę więcej od drugiego w kolejności Athlona, a to już nie jest mało. Ci, dla których cyferki w benchmarkach poprawiają im samopoczucie, z pewnością będą szukać procesorów dla siebie w ofercie Core Duo, natomiast ci, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo na k...

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
3 GHz Intela
Data: 2019-08-14, godzina: 18.51, autor: Guardian & Onet

Intel dodaje do serii Xenon 5300 szybszy procesor serwerowy i drugi czterordzeniowy 50-watowy model. Od dziś jest dostępny w ofercie X5365 będzie posiadał zegar o taktowaniu 3 GHz, 8 Mb pamięci podręcznej poziomu drugiego i FSB taktowane z częstotliwością 1333 MHz. Układ jest 120-watowy.
Najszybszym jak dotąd czterordzeniowym procesorem Intela był Xeon 5355 o częstotliwości 2,66 GHz. Starsze, dwurdzeniowe układy posiadały zegar do częstotliwości 3,73 GHz (Xeon 5080). Wśród desktopowych czterordzeniowych układów o częstotliwości 3 GHz, w ofercie Intela dostępny jest Core 2 Extreme QX6850 od 16 lipca. Intel zaproponuje też inny, czterordzeniowy Xeon, 50-watowy L5335, który będzie taktowany z częstotliwością 2 GHz i będzie posiadał 8 MB pamięci podręcznej L2 i 1333-megahercowe FSB. Teraz Intel będzie miał 15 czterordzeniowych procesorów w ofercie dla desktopów i serwerów. Nowe układy będą zawierały nową Intel Virtualization Technology, lepiej obsługującą 32-bitowe systemy Microsoft Windows. Następną inicjatywą Intela będzie oficjalne uruchomienie platformy Caneland przeznaczonej dla wieloprocesorowych serwerów. Dostawy już się rozpoczęły. Następnie pojawią się procesory z rodziny Penryn, kt&o...

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
StarOffice 8 za darmo
Data: 2019-08-14, godzina: 18.44, autor: Guardian & Dziennik Internautów

Pakiet biurowy StarOffice 8 jest oprogramowaniem płatnym, ale teraz można go mieć za darmo, gdyż został dołączony do bezpłatnego zestawu oprogramowania Google Pack. Najwyraźniej zimna wojna pomiędzy Google a Microsoftem zaczyna nabierać tempa.
Google Pack to przygotowany przez Google zestaw programów, które mogą być przydatne użytkownikom systemu Windows XP. Do zestawu dodane jest narzędzie o nazwie Google Updater, które służy do aktualizacji wchodzących w jego skład programów. W tej chwili są to aplikacje opracowane przez Google (np. Google Earth, Google Desktop) a także programy od innych dostawców (Firefox, Norton AntiVirus 2005 i in.). Teraz do Google Pack został dodany program StarOffice firmy Sun. Jest to o tyle zaskakujące, iż dotychczas ten pakiet biurowy był dostępny w sprzedaży za 70 USD. StarOffice będący bezpośrednim konkurentem MS Office pozwala m.in. na tworzenie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Wspiera formaty starszych wersji MS Office (np. .doc, .xls) i potrafi eksportować dokumenty do popularnego formatu PDF. W roku 2000 Sun uwolnił część kodu pakietu StarOffice, co dało początek darmowemu pakietowi biurowemu OpenOffice.org. Obserwatorzy rynku zastana...

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Wyświetlacz z drukarką
Data: 2019-08-13, godzina: 19.55, autor: Guardian & 4press

Firma HP wyprodukowała drukarkę Photosmart A826 Compact Photo Printer. Urządzenie ma prawdopodobnie największy ekran LCD, jaki dotychczas został zamontowany w drukarkach. Jego przekątna wynosi aż siedem cali.
Ponadto, wyświetlacz pozwala na obsługę poprzez dotyk. Używając dołączonego rysika, można edytować zdjęcia bezpośrednio na ekranie i drukować bez użycia komputera. Wewnętrzna tacka na papier pomieści 100 arkuszy. Sprzęt pozwala na drukowanie fotografii bez marginesów w formacie 10x15 oraz 17x22. Drukarka współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP, Windows Vista, Mac OS X 10.3 i 10.4. A826 można podłączyć do komputera poprzez złącze USB. Obsługuje aparaty cyfrowe za pomocą standardu PictBridge. Czytnik na przedzie obudowy współpracuje z kartami pamięci w formatach CF, SD, MS/Duo i xD.

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Płyty na chipsecie RX780
Data: 2019-08-13, godzina: 19.49, autor: Guardian & IDG

A780S i A780G to najnowsze płyty firmy Jetway bazujące na chipsecie AMD RX780. Urządzenia różnią się od siebie wyłącznie zastosowanym modułem sieciowym. A780S i A780G to najnowsze konstrukcje firmy Jetway, zbudowane w oparciu o zestaw chipsetów AMD RX780 + AMD SB600.
Różnią się od siebie wyłącznie modułem sieciowym - 10/100 LAN w przypadku pierwszego modelu i Gigabit LAN w przypadku drugiego. Płyty przeznaczone są do obsługi procesorów AMD w wersji AM2, wspierają technologię HTT 1000 MHz i oferują możliwość skorzystania z pamięci Dual Channel DDR2 800 MHz (cztery banki). Komunikację z dyskami zapewniają cztery złącza SATA z obsługą RAID 0, 1, 10, natomiast dźwięk generowany jest dzięki 8-kanałowej karcie HD. Nowości oddają ponadto do dyspozycji użytkownika jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-Express x1, dwa PCI oraz narzędzie CPU Vcore 7-Shift, które umożliwia zmianę napięcia na procesorze. Niestety ceny nowości (ATX) nie zostały podane.

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Ultra-zasilacz
Data: 2019-08-12, godzina: 19.57, autor: Guardian & CHIP

Ultra zaprezentował nowy zasilacz o nazwie 600W X3 Energy Efficient. Według producenta, przy normalnym obciążaniu ma on sprawność nawet do 85%.
Nowy zasilacz to połączenie platformy Energy Efficient z cichym, 135-milimetrowym wiatrakiem łożyskowym. Zasilacz ma mieć dożywotnią gwarancję. Wiatrak ma być bardzo cichy ze względu na jego kontrolę za pomocą termostatu oraz lejkowatej strukturze tunelu powietrznego. X3 posiada także aktywne PFC, co jeszcze bardziej zwiększa jego wydajność. Modułowa konstrukcja pozwala na podłączenie tylko tych kabli, które będą potrzebne. Można do niego podłączyć aż cztery 6-pinowe złącza PCI-e.

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Olimpiada bez Visty
Data: 2019-08-12, godzina: 19.55, autor: Guardian & 4press

Główny dostawca komputerów i zarazem sponsor Olimpiady w Pekinie w 2008 roku, firma Lenovo stwierdziła, że najnowsze dziecko Microsoftu, Vista, nie jest dostatecznie stabilna, aby użyć jej podczas igrzysk sportowych.
Producent laptopów ThinkPad Yang Yuanqing ostrzegł, że zastosowanie niesprawdzonej wersji systemu operacyjnego takiego, jak Vista, może spowodować olbrzymie problemy w środowisku, gdzie stabilność jest kluczowym elementem przy np. pomiarach i zapisach wyników sportowców. Wszystkie 12 tys. najważniejszych komputerów będzie wyposażone w 6-letni Windows XP, natomiast Vista będzie zamontowana wyłącznie na komputerach ogólnie dostępnych dla sportowców, gdzie ryzyko awarii jest znacznie mniejsze. Ostrzeżenie stoi w parze z ogólną opinią środowisk biznesowych, że wersja Visty dla firm została udostępniona zbyt wcześnie, nie zapewniając odpowiedniego wsparcia sprzętowego, zmuszając wielu projektantów oprogramowania do pisania znaczących modyfikacji w aplikacjach biurowych. Lenowo przyznało, że również połączenia Wi-Fi zostały wyeliminowane z sieci komputerowej Olimpiady, gdyż ich bezpieczeństwo i stabilność kolidowały z funkcjonowaniem i zabezpieczeniami po...

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
Polscy informatycy podbili Seul
Data: 2019-08-12, godzina: 19.51, autor: Guardian & Interia

Polska, jako jedyny kraj reprezentowany na światowych finałach Microsoft Imagine Cup 2007 w Seulu zajęła aż 3 pierwsze miejsca. Nasi reprezentanci startowali w 7 z 9 kategorii zawodów.
W kategorii Algorytmy zwycięzcą został: Przemysław Dębiak( Uniwersytet Warszawski) W ubiegłym roku w Indiach zajął drugie miejsce w tej samej kategorii, a także był finalistą w kategorii Project Hoshimi. W kategorii fotografia triumfował zespół w składzie Iwona Bielecka (Wojskowa Akademia Techniczna) ,zeszłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi i Małgorzata Łopaciuk (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Za najlepszy film krótkometrażowy nagrodzono zespół w składzie Julia Górniewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) i Jacek Barcikowski (Politechnika Poznańska) Julia Górniewicz i Jacek Barcikowski reprezentowali Polskę w tej kategorii już po raz trzeci. W finałach zeszłorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Indiach, zajęli drugie miejsce na podium, a tym razem już nie dali szansy konkurencji i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
ASUS U3 oficjalnie
Data: 2019-08-11, godzina: 21.27, autor: Guardian & Onet

Asustek oficjalnie zaprezentował 13,3-calowy panoramiczny notebook ASUS U3, który jest oparty na platformie Intel Santa Rosa i posiada Turbo Memory, możliwość łączenia się z sieciami 3G i GPS. Jego obudowa wykonana jest ze stopów magnezu i aluminium i posiada skórzane elementy.
Aby zwiększyć oszczędność prądu wprowadzono możliwość dynamicznego wyboru układu graficznego, z którego będzie się aktualnie korzystać: Intel Graphics Media Accelerator X3100 dla oszczędnych oraz, w razie zapotrzebowania na większą moc obliczeniową, nVIDIA GeForce G8400M 128MB. Oparty na chipsecie Intel GM965, Asus U3 będzie posiadał procesor Core 2 Duo T7500/ T7300/ T7100/ T5450/ T5250 / Celeron M 540 w zależności od wersji. Udostępniony zostanie jeden slot pamięci RAM, obsługujący do 2560 MB, oraz zamontowany zostanie dysk 160 GB SATA. Dodatkowo obecny będzie moduł Intel Turbo Memory. Sam laptop nie będzie posiadał napędu optycznego, będzie najprawdopodobniej sprzedawany z nagrywarką DVD podłączaną pod USB. Za komunikację ze światem odpowiedzialny będzie moduł Intela, 4965, obsługujący sieci 802.11a/b/g/n. W opcji dostępny będzie moduł Bluetooth i 1,3-megapikselowa kamerka internetowa. U3 posiada wyjścia HDMI, VGA i S-Video, 3 porty U...

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
9 poprawek od Microsoft
Data: 2019-08-11, godzina: 21.25, autor: Guardian & Wirtualna Polska

Koncern z Redmond poinformował, że w sierpniowym pakiecie uaktualnień dla jego produktów znajdzie się tym razem 9 poprawek. Sześć z nich stanowić będą tzw. uaktualnienia krytyczne. Najnowszy zestaw patchy zostanie udostępniony w najbliższy wtorek.
Składał się on będzie z 9 poprawek, z których aż 6 uzyskało status "krytycznych" ( oznacza to, iż usuwają one błędy mogące posłużyć do przeprowadzenia skutecznego ataku na komputer bez żadnego udziału ze strony jego użytkownika ). Najważniejsze z owych uaktualnień przeznaczone będą dla systemu Windows, aplikacji z pakietu Office, przeglądarki Internet Explorer oraz programy Visual Basic. Koncern usunie także kilka mniej istotnych luk w swoich produktach - m.in. w Windows ( w tym w Viście ), oprogramowaniu Virtual PC oraz Virtual Server. Warto wspomnieć, że 9 uaktualnień to sporo - miesiąc temu poprawek Microsoftu było tylko 6, zaś średnia liczba z tego roku to 7 patchy miesięcznie.

Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0]
Wielofunkcyjny Samsung
Data: 2019-08-10, godzina: 14.47, autor: Guardian & PC World

Firma Samsung przedstawiła nowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne - model SCX-1650. Nowość wyposażona została między innymi w funkcję USB Direct. Samsung SCX-1650 to niewielkie atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, które wyposażone zostało w funkcję USB Direct zapewniającą wydruki bez udziału komputera.
Pozwala ona na skanowanie dokumentów bezpośrednio do przenośnej pamięci USB oraz umożliwia drukowanie obrazów (obsługiwane formaty - TIFF/BMP/JPEG), które są w niej przechowywane. Nowość charakteryzuje się wydajnością 30 stron na minutę w trybie mono oraz 24 stron na minutę w kolorze. Oferowana maksymalna rozdzielczość to 4800 x 1200 dpi. Warto też wspomnieć o funkcji ID Card Copy (umożliwia kopiowanie przedniej i tylnej strony dokumentów osobistych z tej samej strony jednej kartki), zgodności ze standardem PictBridge oraz technologii Bluetooth, pozwalającej na wydruk zdjęć np. z kompatybilnych telefonów komórkowych. Urządzenie zostało wycenion...
Wersja do druku drukuj Prześlij link do znajomego wyślij do znajomego komentarze [0] więcej
<<< Następne   2 z 68   Poprzednie >>>  
2019-08-24 :: Tańsze pamięci w przyszłym roku
2019-08-23 :: Szybki internet w Polsce
2019-08-23 :: GoBook dla zadań specjalnych
2019-08-23 :: Panda wypowiada wojnę wirusom
2019-08-22 :: Kolejny polak mistrzem świata w światowej OI
2019-08-22 :: 64 rdzenie
2019-08-21 :: ARISTO Slim 1200 - najmniejszy notebook z UMTS/HSDPA, chroniony skanerem linii papilarnych
2019-08-21 :: Microsoft idzie na układ
2019-08-21 :: Warszawski Aster w komórkach
2019-08-20 :: Najtasze Office 2007
2019-08-20 :: IBM i Sun
2019-08-20 :: ASRock dla Intela
2019-08-20 :: Projektor Full HD
2019-08-20 :: Nowy mIRC
2019-08-18 :: Dane na USB nie do zdobycia
2019-08-18 :: Niechciane korekty na Wikipedii
2019-08-18 :: Lobbiści mają powstrzymać Google&apos;a
2019-08-17 :: Problemy ze Skype
2019-08-17 :: Namierzanie użytkowników BitTorrent
2019-08-17 :: 25 urodziny płyty CD
Archiwum aktualności
2003-01-31 :: Dodano dział "Newsletter"... @ Kwiateek
2003-01-31 :: Uaktualniono dział "Reklama"... @ Kwiateek
2003-01-30 :: Uaktualnienie w dziale "Partnerzy"... @ Kwiateek
2003-01-30 :: Uaktualnienie w dziale "Publikacje"... @ Kwiateek
2003-01-30 :: Uaktualnienie w dziale "Wyrożnienia"... @ Kwiateek

1 z 6   Poprzednie >>>  
Login:
Hasło:


Nie posiadasz konta?
Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?
Kliknij tutaj!
Artykuły
Download
1. Bezpieczeństwo
2. Edytory, Kompilatory
3. Grafika
4. Inne użytkowe
5. Komunikacja
6. Multimedia, dźwięk, odtwarzacze
7. Overclocking, diagnostyka
8. Pobieranie-kompresja
9. Poczta
10. Przeglądarki
11. Sterowniki
12. System
13. Śmieszne programy
14. Video
15. Webmaster
więcej Download
1. Gigabyte z chłodzeniem Zalmana
2. 8 GB pamięci Flash od SanDisk
3. Bezprzewodowe drukarki od Lexmark
4. AMD króluje w USA
5. Acer kupi Gateway
6. Toshiba Portégé G500
7. Seria SSD od Seagate
8. W imieniu prawa - instaluj Windows!
9. Mniej piratów nad Bałtykiem
10. Creative Xmod
11. Nero 8
12. Spór między Blue-Ray i HD DVD
13. Kradną WiFi
14. 10 lat Kerio
15. Rekord w WiFi
16. Tańsze pamięci w przyszłym roku
17. Szybki internet w Polsce
18. GoBook dla zadań specjalnych
19. Panda wypowiada wojnę wirusom
20. Kolejny polak mistrzem świata w światowej OI
więcej
Na komputerze filmy oglądam:
w formacie DivX
z płyt DVD
w formacie VideoCD
inaczej
nie oglądam filmów na PC-cie

Wyniki :: Więcej
Statystyki